ریه ها اندامی بسیار مهم و حیاتی در بدن ما هستند که اتفاقا بسیار هم در معرض مخاطرات و تهدیدهای خارجی اعم از گرد و غبار و آلودگی های محیطی قرار دارند .

بیماری های ریه در سطح دنیا ، معمول و مرسوم است و ریه های ما انسان ها به دلایل مختلفی دچار آسیب ها و بیماری های مختلفی می شود که بعضی از آنها بسیار خفیف و سطحی و برخی از آنها بسیار جدی و خطرناک است . اما با یکسری اقدامات و ورزش ها و اصلاح سبک زندگی می توان از شدت این آسیب ها کاست و زندگی سالم تری را برای خود به ارمغان آورد .

یکی از روش هایی که می توان به سلامت ریه کمک کرد ، استفاده از چای سبز است .

اکثر ما خانواده های ایرانی ، عادت به خوردن چای سبز نداریم و یا به دلیل عدم دم کردن صحیح چای سبز و یا استفاده از چای سبز نامرغوب که باعث تلخ شدن چای سبز می شود ، علاقه ای به خوردن چای سبز نداریم . ولی بهتر است که اولا روش دم کردن چای سبز را یاد بگیریم و ثانیا استفاده از چای سبز را در برنامه های غذایی خودمان بگنجانیم . چای سبز خواص سلامت بخش فراوانی دارد که حیف است از آن محروم بمانیم .

چای سبز حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که می تواند به پاکسازی ریه ها کمک کند و حتی از ریه ها در برابر دود و آلودگی محیطی محافظت کند .

سیگاری ها ، چای سبز را حتما در برنامه های غذایی خودشان بگنجانند .

کسانی که در گاراژها و محیط های آلوده به دود نیز حضور دارند ، بهتر است از چای سبز استفاده کنند .

جایی خوانده بودم که برابر تحقیقاتی که در کره جنوبی انجام شده است ، کسانی که دو فنجان چای سبز در روز می نوشند ، عملکرد ریوی بهتری نسبت به سایرین دارند .

امیدوارم که همیشه شاد و سلامت و تندرست باشید .

فروشگاه اینترنتی لاهیج مارکت